נגישות – מהי, למה חשוב לדאוג להטמעתה?

 

נגישות היא מצב בו עוברים ושבים הסובלים מנכות ומוגבלות יוכלו לנוע בחופשיות. חוק הנגישות מחייב אחראיים על מבנים ומתחמים שונים להפכם לנגישים חל על מקומות עבודה, בנייני משרדים, מרכזי קניות ובנייני מגורים בהם יש 6+ דירות.

 

חשיבותה של הטמעת הנגישות במבנים

החשיבות היא בלתי אמצעית, שכן נכים ומוגבלים הם בעלי זכות מלאה לתנועה כמו כל אדם אחר, ומבלי מעלונים, רמפות וטכנולוגיות שונות לשינועם הם לא יוכלו לממש זכות זו. מעבר לכך, יישום התקנות מעוגן בחוק נגישות, שיש לו שיניים חדות ביותר. מבקרי משרד המשפטים מחטיבת נציבות שוויון הזכויות רשאים לקנוס ואף לתבוע בדין הפלילי שנות מאסר לבעל מבנה שלא דאג לאמצעי נגישות.

 

 

נגישות

 

 

הנכים והמוגבלים לא צריכים כל אמצעי נגישות אלא את אלו המותאמים ישירות להם

כך, למשל, כאשר הנכה נכנס למסגרת בה ממילא הוא לא זקוק לכסא הגלגלים שלו, למשל באוטו, מן הראוי שהמעלון שיעלה אותו לתא נהג יהיה ללא כסא הגלגלים, אלא יבוסס על כסא רגיל. לעומת זאת, במקום העבודה של הנכה מן הראוי שיהיה זה מעלון שניתן להכניס לתוכו את כסא הגלגלים, בעוד הנכה רכוב עליו, שכן התקנת מעלון כסא תצריך עוברי אורח לסייע לנכה לשוב לכסאו, מה שצפוי לסרבל את תהליך הנגישות.

 

נגישות בבניינים פרטיים: מדוע האזרח זקוק לה?

בבניינים בהם מותקנת מעלית – למעשה הקבלן כבר הבטיח את זכויות הנכים, אבל בישראל נבנו בניינים רבים בהם מדרגות הוא פתרון העלייה/ירידה היחיד הנמצא בבניין, מה שאומר שזה בניין לא נגיש. החוק מחייב כיום קבלנים ויזמים למצוא לכך פתרונות אם הבניין מכיל 6 דירות ויותר. פתרון אפשרי לכך יהיה הצבת מעלון בניין. זוהי מעלית מזערית ללא פיר, העובדת על הידראוליקה במקום חשמל, ומעלה את הנכה דרך הפיר שנוצר בין מרחבי המדרגות במרכז החלק הפנימי של הבניין.

 

נגישות בתעסוקה – מקומות עבודה צריכים להנגיש את עצמם גם בהשמה

כפי שלנכה הזכות והחופש לתנועה, יש לו גם זכויות דומות בעבודה ובהשמה. מקומות עבודה צריכים לספק תקנים לנכים, כלומר למצוא להם משלחי יד בהם הם יוכלו לעבוד. לטובת העניין ממונה רכז נגישות באותו מקום עבודה, אשר נובע מתוך מצבת העובדים בעבודה. נציבות שוויון הזכויות לנכים ממליצה שזה יהיה בעצמו אדם נכה או מוגבל אשר יבין את צרכיהם של עמיתיו ויידע כיצד לפעול מול המעסיק כדי לממש את ההקלות לנכים הן בנגישות והן בהשמה. הוא מספק מידע חי לנציבות השוויון, כולל עבירות של המעסיק, וכאן זהו המקום להזכיר שמעסיק שעבר עבירה ורכז הנגישות שלו דיווח עליו צפוי להתערבות ישירה של הנציבות שעשויה להסתיים בהעמדה לדין פלילי.

 

כיצד אתם ורכזי הנגישות שלכם צריכים לעבוד?

מומלץ להסתמך על חברה פרטית המתמחה בפתרונות נגישות אשר תדע לספק לכם ייעוץ והכוונה נכונים על מנת לצלוח את ביקורות הנציבות השוויון ממשרד המשפטים, ולספק מענה יעיל לנכים ולמוגבלים שבתחום פעילותכם. החברה חייבת להיות מנוסה ולהציע פתרונות יעילים לפתרון בעיות נגישות בסביבה לה ניתן השירות.

 

ייעוץ בנגישות

 

 

המרכז הישראלי לנגישות – יישום מלא של פתרונות נגישות בכל מבנה

המרכז הישראלי לנגישות מספק מגוון פתרונות נגישות לכל בית עסק, בניין גבוה, מפעל וכד'. החברה תעבוד ישירות מול רכז הנגישות שלכם ותסייע למצוא פתרונות נגישות בכל התחומים לרווחת אוכלוסיית הנכים והמוגבלים ותוך התיישרות עם צרכי התעסוקה במקום עבודתך. אנו נציע מגוון פתרונות נגישות, תוך הטמעתם הלכה למעשה בשורות המבנה או בית העסק עליהם יש לכם חזקה.

לפתרונות נגישות בהתאמה אישית מומלץ לפנות אל המרכז הישראלי לנגישות בקישור שלפניכם!