הנגשת אתרים

כאשר אנו מטיילים בעולם ונכנסים למסעדה בדרך כלל נצפה לקבל תפריט באנגלית, אפילו במדינות אשר זו אינה השפה שלהן. אנו, למעשה, מצפים מבתי העסק להפוך את התקשורת שלנו איתם לאפשרית על מנת ששני הצדדים יוכלו להסתדר אחד עם השני ולהרוויח. כאשר אדם סובל ממוגבלות מסוימת אשר מקשה עליו לקבל את כל האינפורמציה אשר מציע העולם הוא מרגיש כמו אותו התייר. על מנת שיוכל לנהל את האינטראקציה בצורה האידיאלית ולהפוך את בית העסק לנגיש אליו כמו שאותו ללקוח פוטנציאלי של אותו העסק, יש לבנות כל מני עזרים אשר יקרבו בין הצדדים, הנגשת אתרים!

העולם המודרני למד כי אנשים בעלי מוגבלויות אינם שונים מאנשים אחרים ובעזרת טכנולוגיית הנגשת אתרים ניתן להקל מאוד על חייהם ולפתוח בפניהם את כל האפשרויות הקיימות. המרכז הישראלי לנגישות מספק מידע וקישורים אשר יעזרו לכם לעזור להם ולעצמכם.

 

נגישות

 

מדוע להנגיש את אתר העסק

הסיבה הראשונה להנגשת אתרים עסקיים היא בכדי לפתוח את האתר שלך למגוון רחב של לקוחות. לאנשים רבים אתר לא מונגש יכול להיות כתוב באותה המידה בסינית. אוכלוסייה שלמה נשארת מחוץ להישג היד של העסק שלך וכמובן שהדבר מתורגם באופן ישיר לפגיעה ברווחים. אתרי אינטרנט רבים כיום מתורגמים למספר שפות בכדי להרחיב את קהל הלקוחות שלהם תוך שהם מפספסים הזדמנות זולה ופשוטה בהרבה לפתיחת העסק שלהם למספר רב של אנשים.

הסיבה השנייה להנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות היא שזו היא חובה חוקית. חוק שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות קובע כי זו היא חובתו החוקית והאחריות של כל ארגון לדאוג כי האתר שלו נגיש לכלל האוכלוסייה. חל איסור מוחלט על הקמת דפי אינטרנט שאינם שימושיים או מתאימים לכולם.

הסיבה השלישית להנגיש את האתר שלכם היא שאין לכך צד שלילי. הרווח של הנגשת אתרים שברשותכם יהיה גדול והעלות של המהלך אינה גבוהה כפי שאולי נדמה לך. הפיכת האתר למונגש אינה ספציפית או משתנה כמעט בין אתר לאתר ולכן ההשקעה הכלכלית אשר תידרש מכם לא תהיה גבוהה והיא תכסה את עצמה ויותר בעזרת קהל הלקוחות החדש אשר ייחשף אל העסק שלכם.

 

רמפה לנכים

 

כיצד מתבצעת הנגשת אתרים עסקיים

הנגשת אתרים ניתן לבצע לאחר שהאתר כבר מוכן או בזמן הבנייה. חברות מקצועיות מבצעות את התהליך הזה לאחר שהן מבינות כיצד המשתמש אמור לתפוס ולחוות את האתר שלכם. בעקבות ההבנה הזו ניתן לייצר תוספים לאתר אשר יישמרו את החוויה וייצרו אותה גם לאנשים עם מוגבלויות כאלה ואחרות. המרכז הישראלי לנגישות מציע קישורים עם מידע נוסף וייעוץ לגבי אנשי מקצוע.

הודות לשימוש בטכנולוגיות חדשות ניתן להנגיש אתרים כך שהם יוכלו להיות בשימוש על ידי אנשים עם המוגבלויות הבאות (אך לא רק):

  • עיוורים ובעלי ליקויי ראייה אשר לא משתמשים בעכבר ולא יכולים לראות את התמונות או ההדגשות באתר שלך יוכלו להתגבר על בעיות אלה ולקבל את המסר שלך. ישנן שיטות רבות להפיכת האתר לנגיש למוגבלים מבחינת ראייה, החל משימוש בפונטים מיוחדים ועד להקראה של האתר.
  • הנגשת אתרים לטובת אנשים בעלי לקויות מוטוריות אשר מונעות מהם שימוש בעכבר או במקלדת.
  • לקויי שמיעה אשר לא יוכלו ליהנות מצלילים, אפקטי סאונד או אפילו סרטונים ללא כתוביות באתר שלך.
  • קשישים רבים סובלים לעיתים קרובות לפחות מאחת מן המוגבלויות.

ישנן שיטות רבות להנגשת אתרים, שיאפשרו לכם להתאים את האתר שלכם כך שהוא יוכל לפצות על מוגבלויות רבות. אתם מוזמנים ליצור קשר עם המרכז הישראלי לנגישות בכדי לקבל את כל המידע לו תזדקקו. הנגישו את האתר שלכם עוד היום, לפני שחלק גדול מהאוכלוסייה יוותר על העסק שלכם.