תקנות נגישות – אילו תקנות קיימות כיום?

תקנות נגישות עוסקות בהתאמת העסק על היבטיו השונים שלו גם עבור לקוחות עם מוגבלויות. תקנות הנגישות מכילות התייחסות למבנה, לשירותים הניתנים על ידי צוותים מטעם העסק (הן בטלפון והן באופן אישי), לאתר האינטרנט, לסביבת העסק, ועוד. לפניכם, תקציר ההתייחסות על פי חוק לנגישות והנגשה של בית העסק שלכם

הנגשת אתר האינטרנט

תקנות הנגשת אתרים מחייבות כל בית עסק להנגיש את כל הנכסים הדיגיטליים שלו (כולל אתר אינטרנט, בלוג, חנות מקוונת, וכדומה) לטובת אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. רמות ההנגשה הנדרשות הן שונות, וככלל המטרה היא לאפשר גלישה נוחה לכל אדם (מפני שהנגשת האתר מאפשרת גלישה ידידותית באתר שלכם, גם עבור אוכלוסייה שאינה סובלת ממגבלות). בין השאר, תידרשו לממשק שימוש ידידותי וברור, קישורים קלים לשימוש, כותרות לתמונות, ניגודיות חדה בין הכיתוב לרקע, ועוד.

הנגשת המבנה

אם בית העסק שלכם מאפשר קבלת קהל, עליכם להנגיש את המבנה לטובת אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. מדובר בעיקר בהנגשה פיזית שתאפשר גישה והתמצאות נוחים יותר לכולם. הנה מספר נקודות שחשוב לקחת בחשבון, בעת הנגשת מבנה בית העסק על פי חוק:

  • בכניסה למבנה – האם יש חניית נכים – או אולי יותר מאחת, על פי הצורך? האם מחניית הנכים ישנה גישה מתאימה אל המבנה? (כמו שביל, רמפה (כבש) לעלייה עם כיסא גלגלים, וכדומה)
  • האם דלתות העסק ומחיצות הזכוכית מסומנות?
  • האם ניתן להגיע אליכם גם על כיסא גלגלים? האם המעברים, המסדרונות, והמעלית מאפשרים מעבר ושימוש נוחים גם עבור אנשים עם מוגבלות?
  • האם מפסקי האור, השילוט, הכפתורים, וכדומה – מותאמים בגובהם – או האם ישנו פתרון להפרשי גבהים לשימוש נוח באביזרים בבית העסק?
  • האם חדרי הנוחיות ובתי השימוש מונגשים?

הנגשת השירות

אם העסק שלכם מאפשר קבלת שירות או תמיכה על ידי צוות מטעמו, בין אם בטלפון או בין אם על ידי מתן שירות אישי במקום – חשוב להנגיש את היכולת להציע שירות מטעם העסק על מנת לאפשר גם לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות ליהנות משירות מלא.
על פי חוק, יש לפתח נהלים אשר יאפשרו מתן שירות לכל אדם, כולל אנשים עם מוגבלות. אפשרויות הפצת המידע יותאמו על פי חוק הנגישות לכלל האוכלוסייה (תוך התייחסות להיבטים כמו ניגוד צבעוני בין כתב לרקע בחומרים כתובים, קבצים ברורים ובעלי כתוביות בקבצי שמע, וכדומה); הצוות יודרך על מנת שיוכל לספק שירות לכל פונה; יסופקו לנותני השירות אביזרי עזר במידת הנדרש; ובנוסף – הריהוט באזורים המספקים שירות, יונגש (למשל, יבוצעו ההתאמות הנדרשות לבעלי כיסא גלגלים). הדרישות על פי חוק משתנות, בהתאם לסוג בית העסק.

עוד תקנות הנגשה ונגישות

חוק הנגישות מתייחס לעוד היבטים של הנגשה, ביניהם הנגשה של מוסדות חינוך והשכלה, הנגשה של תחבורה ציבורית, הנגשה של תחומי הטלפוניה והתקשורת, ואחרים. חשוב להיוועץ באנשי מקצוע בתחום הנגישות, על מנת לתכנן את פעילות העסק על פי חוק ההנגשה ובהתאם לכלל אוכלוסיית המשתמשים בשירותי העסק.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר, על מנת לקבל עוד מידע, הנחיות, וליווי בהנגשת העסק שלכם.