קורס רכזי נגישות

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, אשר עודכן בשנת 1998 וההתייחסות בו הורחבה לנגישות אתרים ונגישות מידע לאנשים עם מוגבלות, מחייב כל ארגון המעסיק 25 עובדים ומעלה למנות רכז נגישות, אשר יהיה האחראי מטעם הארגון להובלת תהליך פעילות הארגון לרבות הנגשת המידע, השירותים, המבנים והסביבה. רכז נגישות הינו תפקיד מחייב, אחראי, הדורש מן המבצע אותו לידע והבנה בתחומי ההנגשה. לימודי נגישות מאפשרים הכשרה כרכז נגישות וחושפים את הלומדים בהם לכל המידע והנתונים שיידרשו להם במילוי מיטבי של תפקידם. על רכז הנגישות ועל קורס ההכשרה לרכז נגישות – לפניכם.

מיהו רכז נגישות ומהם תפקידיו

רכז נגישות הוא האחראי מטעם הארגון להובלת תהליכי ההנגשה של מבנים, שירותים ומידע של הארגון.
חשוב שתדעו – כיום, על פי חוק, כל מבנה המשרת את הציבור חייב להיות מונגש. בנוסף, חל איסור על העלאת תכנים לרשת האינטרנט כאשר הם אינם מונגשים – כל החומרים, הפלטפורמות הדיגיטליות, אתרי האינטרנט, החנויות המקוונות של העסק וכדומה – חייבים להיות מונגשים מייד עם העלאתם לאוויר. כל הנכסים הדיגיטליים שלכם חייבים להיות מונגשים עד לחודש אוקטובר 2017.

רכז הנגישות מטעם הארגון חייב להיות בעל ידע והבנה בתחומי הנגישות – כך שיוכל להוביל את תהליכי ההנגשה של פעילות הארגון ולהטמיע את דרישות החוק והתקנות. על מנת להשיג את הידע הנדרש – מומלץ להשתתף בקורס רכזי נגישות.

קורס דיגיטלי

קורס רכזי נגישות מיועד עבור אותם אלה מטעם הארגון אשר ימלאו אחר התפקיד החשוב והאחראי חברתית של הנגשת הפעילות של הארגון. לצורך כך, המרכז לנגישות מציע קורס דיגיטלי המספק לרכז את כל המידע שצריך לדעת על נגישות בארגון, כדי שהוא יוכל לעמוד באחריות המוטלת עליו בהצלחה. בסיום הקורס, הרכז יזכה לליווי צמוד ויחס אישי עד שנה לאחר הקורס.

לקורס קיימים כ-22 שיעורים הכוללים תרגול ומבחן בסיום הקורס. תכני הקורס עוסקים בהיכרות עם סוגי מוגבלות שונים, היכרות עם חוקים ותקנות בתחום הנגישות, היכרות עם הטמעת תהליכי נגישות בארגון ועוד.

את הקורס ניתן לעשות בכל מקום ובזמנים שנוחים לכם.

להרשמה לקורס רכז נגישות לחצו כאן

לקבלת מידע נוסף על קורס רכזי נגישות פנו אלינו!