נגישות לעסקים, לחברות פרטיות ולארגונים

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות מחייב כל עסק, חברות פרטיות, ארגונים – להתאים את השירותים המסופקים על ידם ואת סביבתם גם לאנשים עם מוגבלויות. התהליך של הנגשת הארגון, על המבנים, השירותים, המידע והמוצרים שלו, אינו תהליך שנעשה ברגע. הוא נדרש להבנה מקצועית הן של מאפייני הארגון והן של עיקרי החוק, ומאפייני האוכלוסייה השונים והמוגבלויות השונות הדורשות התייחסות. רק עבודה מול גוף מקצועי, ותיק, בעל ידע וניסיון בהנגשת בתי עסק, ארגונים וחברות – תבטיח לכם תהליך יעיל, קצר וממוקד של הנגשה מלאה עבור הארגון, בליווי מלא של צוות מקצועי, ותוך הדרכה ומתן מידע לטובת פעילות עתידית ומונגשת של הארגון.

נגישות לעסקים – על מה חשוב לתת את הדעת?

נגישות לעסקים היא תהליך של התאמת העסק על מגוון הפעילות והשירותים המוצעים בו גם לאוכלוסייה של אנשים עם מוגבלות. הנה לפניכם, ריכוז חלק מן הנקודות שחשוב לקחת בחשבון בתהליך ההנגשה של הארגון או החברה לטובת אנשים עם מוגבלויות:
• הנגשת המבנה עצמו בו שוכן הארגון- חשוב להנגיש פיזית את משרדי הארגון או את האזורים המשרתים לקוחות ו/או לקוחות פוטנציאליים מטעם הארגון. בין השאר, חשוב להתאים חניית נכים המאפשרת פתיחת כבש גישה שניתן להשתמש בו גם בכיסא גלגלים, מפתחים רחבים, שילוט קריא וברור, הנגשה של אזורי המתנה, וכדומה.
• הנגשת שירותי הארגון – חשוב לקחת בחשבון, שגם אנשים עם מוגבלות משתמשים בשירותי הארגון ולכן חשוב לאפשר לכלל המשתמשים גישה ושימוש נוחים בשירותי הארגון. אם יש טלפנים או אנשי שירות בארגון, אם ישנה מערכת קולית המנתבת שיחות, או אם ניתנים שירותים במקום – חשוב להקפיד על הנגשה מלאה של כל רכיב בתקשורת בין נציגים מטעם הארגון או החברה והלקוחות.
• הנגשת המידע של הארגון – אם לחברה שלכם אתר אינטרנט, חנות מקוונת, מרכז מידע כתוב, וכדומה – חשוב להנגיש את אלה לשימוש נוח גם עבור אנשים עם מוגבלויות. הנגשת נכסים דיגיטליים כוללת הקפדה יתרה על קריאות וממשק משתמש ידידותי ונוח להפעלה, ועוד.

נגישות לעסקים ולחברות – זה חובה, וזו גם זכות חברתית

מוערך כי מעל 20% מן התושבים בישראל הם אנשים עם מוגבלויות. לעיתים, מדובר במוגבלות שאינה מפריעה כלל לחיי היום יום – ולעיתים, מדובר במוגבלות משמעותית הדורשת התחשבות בתכנון מקדים וביצוע שינויים. הנגשת נכסי ואתרי החברה אינם רק נדרשת על פי חוק, היא גם הדבר הנכון חברתית לעשות, והיא גם מאפשרת לארגון להגיע ליותר לקוחות פוטנציאליים – כלומר, היא נכונה שיווקית.
אם אתם נדרשים להתמודד עם תהליך הנגשת העסק שלכם – דעו, כי אתם לא חייבים לעבור את התהליך לבד. צוות מקצועי מטעם המרכז לנגישות ישמח ללוות, לתכנן ביחד איתכם, לייעץ, להכשיר רכזי נגישות מטעם הארגון, ולוודא כי הארגון שלכם פועל על פי חוק ומציע את שירותיו באופן שוויוני לאנשים עם מוגבלות. פנו אלינו עוד היום, וקבלו הצעת מחיר לליווי לקראת הנגשת פעילות הארגון שלכם.

לקבלת מידע נוסף פנו אלינו