חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התשנ"ח – 1998) נועד ליצור סביבה חברתית המגלה התחשבות באנשים עם מוגבלויות – קבועות או זמניות, להגן על כבודם וחירותם של אנשים עם מוגבלויות, ולאפשר לכלל האוכלוסייה בישראל, עם או ללא מוגבלויות, להשתמש בשירותים בצורה נוחה ומתאימה ליכולותיהם. מוערך כי בעולם המערבי ובישראל, כ – 20% מן האוכלוסייה מוגדרת כבעלת מוגבלות, זמנית או קבועה, ברמה כזו או אחרת. ההתחשבות באנשים עם מוגבלות היא לא רק מכורח החוק – היא גם נכונה שיווקית, ואולי הכי חשוב – היא הבחירה הנכונה חברתית.

ההיסטוריה של החוק

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הועלה להצבעה ביוזמת ארגון "בזכות – המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות" בשנת 1998. החוק כלל התייחסות להיבטים שונים בחלוקה לפרקים, כמו למשל: חינוך והשכלה, תעסוקה, בריאות, דיור בקהילה, סיוע לאנשים עם מוגבלויות, צרכיהם המיוחדים של אנשים עם מוגבלויות, וכן הלאה. בשנת 2005 התווסף לחוק שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות פרק העוסק בנגישות והנגשת אתרים, המחייב כל ארגון, עסק, ומבנה ציבורי – להנגיש את אתריו, שירותיו ונכסיו לטובת אנשים עם מוגבלויות.

העקרונות המרכזיים של החוק

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מנסה לייסד העדפה מתקנת ואיסור הפלייה כלפי אנשים עם מוגבלויות. החוק קובע כי החברה בישראל הינה חברה שוויונית וכל אדם עם לקות פיזית, שכלית, קוגניטיבית, נפשית, או אחרת, בין אם היא קבועה או זמנית, הינו בעל זכויות אשר חובת החברה בישראל לדאוג לשמרן. למשל:

  • אין להפלות אדם עם מוגבלויות בתחום התעסוקה, בקבלה לעבודה, בתנאי העבודה או בשימור עבודתו. יש לאפשר התאמת משרות בהתאם ליכולת הארגון, גם לאנשים עם מוגבלויות
  • יש להנגיש את אפשרויות התחבורה הציבורית גם עבור אנשים עם מוגבלויות
  • יש להנגיש אזורי מתן שירות לציבור באופן אופטימאלי עבור אנשים עם מוגבלויות, ולאפשר לכל אדם גישה והתמצאות נוחים בסביבה וקבלת שירותים בהתאם לצרכיהם ויכולתם

פרק הנגישות בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

בפרק הנגישות, אשר הוסף לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בשנת 2005, נקבע כי יש להנגיש תשתיות, מבנים ציבוריים ושירותים, המוצעים לכלל הציבור, על מנת, שיתאימו גם לשימוש מלא של אנשים עם מוגבלויות. התוספות לחוק כללו התייחסות להנגשת מבנים ציבוריים ותשתיות (למשל: חנייה המותאמת לנכים, תוספות של מעליות או מעלונים, פינות המתנה וחדרי שירותים המותאמים גם לאנשים עם מוגבלויות, וכדומה); הנגשת טכנולוגיות ואביזרי עזר (כמו ציוד או מכשור העומד לטובת הארגון על מנת להציע שירות גם לאנשים עם מוגבלויות); הנגשת השירות העסקי (כמו הכשרות מתאימות לצוות השירות למתן השירות גם לאנשים עם מוגבלויות, התאמת המענה הטלפוני האוטומטי של הארגון, וכדומה); והנגשת אתרי אינטרנט ונכסים הדיגיטליים של החברה (כמו למשל הנגשת ממשק המשתמש והתמצאות קלה ונוחה באתר, שימוש קל ונוח בסרטונים, בתמונות, ובקבצי הקול באתר, ועוד).

צריכים להנגיש את נכסי הארגון? פנו אלינו, ונשמח לסייע

צוותי ההנגשה המקצועיים מטעם "המרכז לנגישות" מטרתם ללוות ארגונים, עסקים וחברות בתהליכי הנגשת הנכסים, המבנים, התשתיות, השירותים והמוצרים לקהל האנשים עם מוגבלויות בישראל. אם אתם נמצאים בתחילתו או בעיצומו של תהליך הנגשת העסק – אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום, ולאפשר ליווי, הדרכה, פיקוח מקצועי, הכשרת רכז נגישות מטעם העסק ויצירת תהליך הנגשה יעיל, מהיר ואיכותי.

לקבלת מידע נוסף פנו אלינו