הנגשת שירות

הנגשת שירות העסק – זה מתחייב על פי חוק, זה נכון חברתית, וזה כדאי לעסק

הנגשת השירות הניתן על ידי בית העסק הינה נדרשת מכל בית עסק בישראל על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות (התשנ"ח 1988). בישראל, יש מעל מליון וחצי אנשים עם מוגבלויות – באופן זמני או קבוע. המוגבלויות הן שונות, וביניהן מוגבלויות פיזיות, מוגבלויות קוגניטיביות, ואחרות. כיצד מתבצע תהליך הנגשת השירות, ומה יש להנגיש?

הנגשת השירות – כדאי להתחיל עכשיו

על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות (התשנ"ח 1988), כל העסקים הפרטיים צריכים להיות מונגשים לחלוטין עד חודש נובמבר של 2017. המשמעות היא, שכל בית עסק מחוייב על פי חוק לקחת על עצמו הנגשת המבנה, השירות, הנכסים הדיגיטאליים ועוד – על מנת לאפשר ל 18% – 20% מאוכלוסיית ישראל שהם עם מוגבלויות, ליהנות מן השירות המוצע עי-ידי בית העסק, באופן נוח וטבעי.

חשוב לדעת! עסקים אשר יימצאו לא מונגשים עד לתאריך היעד, הם חשופים להליכים פליליים ואזרחיים, לצווי הפסקת פעילות ולקנסות כספיים כבדים של עד 75,300 ש"ח – לעיתים אף ללא הוכחת נזק. מומלץ לדאוג לנגישות בית העסק, על מנת להימנע מצווי נגישות מיותרים אשר יעכבו את פעילות העסק ויגרמו אי נעימות.

מהם שירותי העסק שיש להנגיש?

מטרת חוק שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות היא להביא את השימוש בעסק אפשרי ונוח גם עבור אנשים עם מוגבלויות בישראל. לשם כך, אמורים אנשים מוגבלות פיזית, עם מוגבלות קוגניטיבית, עם קושי בקריאה ועם מוגבלות חושית למיניהם – להיות מסוגלים להשתמש בשירותים המוצעים לכלל האוכלוסייה – בנוחות ובקלות. הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון בעת הנגשת שירותי העסק:

  • אם יש לכם אתרי אינטרנט – הם צריכים להיות מונגשים. תהליך הנגשה של אתרי אינטרנט מאפשר קריאה נוחה גם לבעלי מוגבלות, התמצאות נוחה באתר ותכנים חליפיים המאפשרים קריאת טקסטים במקום צפייה בסרטונים, וכדומה. הנגשת אתרים מתבצעת לרוב על האתר הקיים של העסק ועל פי רשימת נקודות ידועה שיש לעדכן את כל אתרי האינטרנט של העסק לפיהם
  • אם יש לכם נותני שירות טלפוניים או אפשרות לקבל מידע באמצעות הטלפון – חשוב להנגיש שירות זה, למשל לחרשים וכבדי שמיעה. הנחו את צוות נותני השירות שלכם בהתאם.
  • אם יש לכם צוות נותני שירות, מוכרנים או תומכים שמקבלים לקוחות ומבצעים תהליכים עסקיים פנים אל פנים – חשוב לספק להם ציוד ולהעניק להם הכשרה להנגשת השירות המסופק על ידם לטובת אנשים עם מוגבלויות.
  • נהלי נגישות – כל עסק נדרש לכתוב נהלי נגישות, ביניהם: נוהל פינוי לשעת חירום, נוהל כניסה עם חיית שירות, נוהל הדרכה בתחום נגישות ועוד.
  • אם יש לכם שלטים – יש להנגיש אותם כך שיהיו נגישים וקלים לקריאה, בעיקר עבור לקויי ראיה או עבור אנשים עם מוגבלות בניידות שזקוקים לשילוט שיכוון אותם בדרך הקצרה ביותר.

חשוב לטפל בהנגשת השירות – צרו עימנו קשר ונסייע

אם שירותי העסק שלכם עדיין לא מונגשים – אתם פועלים באופן לא ידידותי לקהילה, מפספסים נתח שוק לא קטן, ובקרוב תבצעו עבירה על החוק. אל תדחו עוד את תהליך הנגשת השירותים שלכם, שהוא חשוב והכרחי. צרו עימנו קשר עוד היום, ונתחיל ביחד תהליך מקיף של הנגשת העסק על פי חוק.